НАУКА
И
ЖИЗНЬ
Вторник, 25.06.2024, 10:30ХРОНОГРАФ                                    
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

ДРУЗЬЯ САЙТА
ЗНЦИКЛОПЕДИЯ ЗНАНИЙ

счетчик посещений


Австралія – держава і континет

02.01.2013, 14:40

Австралія – держава і континет

Австралійський Союз (англ. Commonwealth of Australia), Австралія (англ. Australia, від лат. austr ā lis"південний") - держава в Південній півкулі, розташована на материку Австралія, острові Тасманія та кількох інших островах Індійського і Тихого океанів. Шоста за площею держава світу, єдина держава, що займає цілий материк.

ЕГП країни


  Австралія - єдина держава у світі, що займає територію цілого континенту, тому Австралія має тільки морські кордони. Країнами-сусідами Австралії є Нова Зеландія, Індонезія, Папуа Нова Гвінея та інші острівні держави Океанії. Австралія віддалена від розвинених країн Америки та Європи, великих ринків сировини та збуту продукції, але безліч морських шляхів пов'язують Австралію з ними, а також Австралія відіграє важливу роль в азіатсько-тихоокеанському регіоні.
  Висновок: Австралія займає територію цілого континенту і має тільки морські кордони, але Австралія знаходиться далеко від розвинених країн і це погано.

Природні умови та ресурси


  Австралія багата різноманітними корисними копалинами. Нові відкриття мінеральних руд, зроблені на континенті за останні 10-15 років, висунули країну на одне з перших місць у світі за запасами і видобутку таких корисних копалин, як залізна руда, боксити, свинцево-цинкові руди.
  Найбільші в Австралії поклади залізної руди, які почали розроблятися з 60-х років нашого століття, знаходяться в районі хребта Хамерслі на північно-заході країни (родовища Маунт-Ньюмен, Маунт-Голдсуерта та ін.) Залізна руда є також на островах Кулан і Кокату в затоці Кінга (на північному заході), в штаті Південна Австралія в хребті Мідлбек (Айрон-Ноб та ін) і на Тасманії - родовище Савідж-Рівер (у долині р..Савідж).
  Великі родовища поліметалів (свинець, цинк з домішкою срібла і міді) знаходяться в західній частині пустельної штату Новий Південний Уельс - родовище Брокен-Хілл. Важливий центр видобутку кольорових металів (міді, свинцю, цинку) склався близько родовища Маунт-Айза (у штаті Квінсленд). Поклади поліметалів і міді є також на Тасманії (Рід-розберусь і Маунт-Лайєлла), міді - у Теннант-Крику (Північна Територія) та в інших місцях.
  Основні запаси золота зосереджені у виступах докембрійського фундаменту і на південно-заході материка (штат Західна Австралія), в районі міст Калгурлі і Кулгарді, Норсмен і Уілуна, а також у Квінсленді. Більш дрібні родовища зустрічаються майже у всіх штатах.
  Боксити залягають на півострові Кейп-Йорк (родовище Уейпа) і Арнемленд (родовище гов), а також на південно-заході, в хребті Дарлінг (родовище Джаррадейл).
  Містять марганець руди знаходяться на острові Грут-Айленд - в затоці Карпентарія і на північно-заході країни - в районі Пілбари.
  Родовища урану виявлені в різних частинах материка: на півночі (півострів Арнемленд) - неподалік від річок Саут і Іст-Аллігейтор, в штаті Південна Австралія - близько оз. Фром, в штаті Квінсленд - родовище Мері-Катлін і в західній частині країни - родовище Йілліррі.
  Основні поклади кам'яного вугілля розташовані в східній частині материка. Найбільш великі родовища як коксівного, так і некоксующегося кам'яного вугілля розробляються біля міст Ньюкасл і Літгоу (штат Новий Південний Уельс) і міст Коллінсвілл, Блер-Атол, Обдурювання, Баралаба і Моура-Кіанг в штаті Квінсленд.
  Геологічними дослідженнями встановлено, що в надрах Австралійського материка і на шельфі біля його берегів знаходяться великі родовища нафти і природного газу. Нафта знайдена і добувається в штаті Квінсленд (родовище Муні, Олтон і Беннет), на острові Барроу біля північно-західного узбережжя материка, а також на континентальному шельфі біля південного узбережжя штату Вікторія (родовище Кінгфіш). Поклади газу (найбільше родовище Ранке) і нафти виявлені також на шельфі біля північно-західних берегів материка.
  В Австралії є великі родовища хрому (штат Квінсленд), Гінгін, Донгара, Мандарра (Західна Австралія), Марлін (штат Вікторія).
  З неметалічних корисних копалин зустрічаються різні по своїй якості і промислового використання глини, піски, вапняки, азбест, а також слюда.
  Водні ресурси самого континенту невеликі, але найбільш розвинена річкова мережа на острові Тасманія. Річки там мають змішане дощове і снігове харчування та повноводні протягом всього року. Вони стікають з гір і тому бурхливі, порожистим і володіють великими запасами гідроенергії. Остання широко використовується для будівництва гідроелектростанцій. Наявність дешевої електроенергії сприяє розвитку на Тасманії енергоємних виробництв, таких, як виплавка чистих електролітних металів, виготовлення целюлози ін.
  Річки, що стікають з східних схилів Великого Вододільного хребта, - короткі, у верхів'ях течуть у вузьких ущелинах. Тут вони цілком можуть бути використані, а почасти вже використовуються для будівництва ГЕС. При виході на прибережну рівнину річки сповільнюють свій плин, їхня глибина збільшується. Багато хто з них у гирлових частинах навіть доступні для великих океанських суден. Річка Кларенс судноплавна на 100 км від гирла, а Хоксбері - на 300 км. Об'єм стоку і режим цих річок різні і залежать від кількості опадів і часу їх випадіння.
  На західних схилах Великого Вододільного хребта беруть початок річки, що прокладає свій шлях по внутрішніх рівнин. У районі гори Косцюшко починається найбагатоводніша річка в Австралії - Муррей. У горах ж зароджується і її найбільш великі притоки - Дарлінг, Маррамбіджи, Гоулбері і деякі інші.
  Харчування р. Муррей та її проток головним чином дощове і у меншій мірі снігове. Ці річки найбільш повноводні на початку літа, коли в горах тане сніг. У суху пору року вони сильно міліють, а деякі з приток Муррея розпадаються на окремі стоячі водойми. Майже на всіх річках системи Муррея побудовані дамби і загати, біля яких створені водосховища, де збирають паводкові води, що використовуються для зрошення полів, садів і пасовищ.
  Річки північного та західного узбережжя Австралії мілководні і порівняно невеликі. Найдовша з них - Фліндерс впадає в затоку Карпентарія. Ці ріки мають дощове живлення, і їх водоносність сильно змінюється в різні пори року.
  Річки, сток яких спрямований у внутрішні області материка, такі як Куперс-Крік (Барки), Дайамант-іну та ін, позбавлені не тільки постійного стоку, але й постійного, чітко вираженого русла. В Австралії такі тимчасові ріки називають криками. Вони наповнюються водою тільки під час короткочасних злив. Незабаром після дощу русло річки знову перетворюється в суху піщану улоговину, часто не має навіть певних обрисів.
  Більшість озер Австралії, як і річки, харчуються дощовими водами. Вони не мають ні постійного рівня, ні стоку. Влітку озера пересихають і являють собою неглибокі солончакові западини. Шар солі на дні іноді досягає 1,5 м.
  У навколишніх Австралію морях добувають морського звіра, ловлять рибу. У морських водах розводять їстівних устриць. В теплих прибережних водах на півночі і північному сході ведеться промисел морських трепанги, крокодилів і молюсків-жемчужніц.Основний центр штучного розведення останніх знаходиться в районі півострова Коберг (Арнемленд).Саме тут, в теплих водах Арафурського моря і затоки Ван-Дімен, були проведені перші досліди по створенню спеціальних опадів. Проводилися ці досліди одній з австралійських компаній за участю японських фахівців.Було встановлено, що молюски-жемчужніци, вирощувані в теплих водах біля північного узбережжя Австралії, дають більший перли, ніж біля берегів Японії, і в значно коротший термін. В даний час розведення молюсків-жемчужніц широко поширився по північному і почасти північно-східному побережжю.
  Так як Австралійський материк тривалий час, починаючи з середини крейдового періоду, знаходився в умовах ізоляції від інших частин земної кулі, його рослинний світ дуже своєрідний. З 12 тис. видів вищих рослин понад 9 тис. - ендеміки, тобто виростають тільки на Австралійському континенті. Серед ендеміків - багато видів евкаліптів і акацій, найбільш типових для Австралії сімейств рослин. У той же час тут зустрічаються й такі рослини, які притаманні Південній Америці (наприклад, південний бук), Південній Африці (представників сімейства протейній) і островах Малайського архіпелагу (фікус, пандануси та ін.) Це свідчить про те, що багато мільйонів років тому між материками існували сухопутні зв'язку.
  Оскільки клімат більшій частині території Австралії відрізняється різкою посушливістю, в її флорі панують сухолюбівие рослини: особливі злаки, евкаліпти, зонтичні акації, сукулентні дерева (пляшкове дерево та ін.) Дерева, що належать до цих спільнот, мають потужну кореневу систему, яка на 10-20, а іноді на 30 м йде в землю, завдяки чому вони, як насос, висмоктують вологу з великих глибин. Вузькі і сухі листя цих дерев пофарбовані більшою частиною в тьмяний сіро-зеленуватий колір. У деяких з них листя звернені до сонця ребром, що сприяє зменшенню випаровування води з їх поверхні.
  На крайній півночі і північному заході країни, де спекотно і теплі північно-західні мусони приносять вологу, виростають дощові тропічні ліси. У їх складі переважають деревному гігантські евкаліпти, фікуси, пальми, пандануси з вузькими довгими листям та інГуста листя дерев утворює майже суцільний покрив, затінюючі землю. Подекуди на самому узбережжі зустрічаються зарості бамбука. У тих місцях, де береги плоскі і мулисті, розвивається мангрові рослинність.
  Дощові ліси у вигляді вузьких галерей простягаються на порівняно невеликі відстані всередину материка по долинах річок.
  Чим далі на південь, тим суші стає клімат і сильніше відчувається гарячий подих пустель. Лісовий покрив поступово рідшає. Евкаліпти і акації зонтичні розташовуються групами. Це зона вологих саван, що протягнулася в широтному напрямку на південь від зони тропічних лісів. За своїм виглядом савани з рідкісними групами дерев нагадують парки. Чагарникового підросту в них немає. Сонячний світло вільно проникає крізь решето дрібних листя дерев і падає на землю, вкриту високою густою травою. Облисіння савани - прекрасні пасовища для овець і великої рогатої худоби.
  Висновок: Австралія багата різноманітними корисними копалинами. Австралія знаходиться на великому материку і це показує різноманітність ресурсів.Австралія в основному пустельний материк.

Населення


  Станом на 1 липня 2007, населення Австралії склало 20001546 чоловік.
  Більшість населення Австралії - нащадки іммігрантів XIX і XX століть, при цьому більшість цих іммігрантів прибули з Великобританії та Ірландії. Заселення Австралії вихідцями з Британських островів почалося в 1788, коли на східному березі Австралії була висаджена перша партія засланців і засновано перше англійське поселення Порт-Джексон (майбутній Сідней). Добровільна імміграція з Англії прийняла значні розміри лише в 1820-і, коли в Австралії стало швидко розвиватися вівчарство. Після відкриття в Австралії золота сюди з Англії і почасти з інших країн прибула маса іммігрантів. За 10 років (1851-61) населення Австралії збільшилося майже втричі, перевищивши 1 млн людей.
  У період з 1839 по 1900 до Австралії прибуло понад 18 тис. німців, що розселилися в основному на півдні країни; до 1890 німці являли собою другу за чисельністю етнічну групу континенту. Серед них були піддані переслідуванням лютерани, економічні та політичні біженці - наприклад, ті, хто покинув Німеччину після революційних подій 1848.
  У 1900 австралійські колонії об'єдналися у федерацію. Консолідація австралійської нації прискорилася в перші десятиліття XX століття, коли остаточно зміцніла загальнонаціональна економіка Австралії.
  За період після Другої світової війни населення Австралії збільшилося більш ніж в 2 рази (після Першої світової війни - в 4 рази) завдяки здійсненню амбітної програми стимулювання імміграції. У 2001 27,4% населення Австралії складали люди, що народилися за кордоном. Найбільшими групами серед них були британці та ірландці, новозеландці, італійці, греки, нідерландці, німці, югослави, в'єтнамці і китайці.
  Найбільший місто Австралії - Сідней, столиця самого густонаселеного штату Новий Південний Уельс. Якщо залишити узбережжі і пройти вглиб материка близько 200 кілометрів, почнуться малонаселені райони континенту. Буйні вологі ліси і багаті сільськогосподарські угіддя змінюються спекотною, сухий, відкритою місцевістю, де можна зустріти тільки чагарникові зарості та злаки. Однак у цих місцевостях теж є життя. На сотні кілометрів простягаються великі овечі і коров'ячі пасовища, або ранчо. Далі, в глибині материка, починаються палючі спекою пустелі.
  Офіційна мова - англійська (діалект, відомий як австралійський англійська).
  Висновок: Населення для такої великої території невелике. Якщо б не посушливість материка і велика кількість пустель, і велика відстань від розвинених країн, то населення було б набагато більше.

Господарство країни


  Сільське господарство в Австралії - є одним з основних родів занять для місцевого населення. Завдяки сільському господарству досягалися багато цілі, які зараз досягнуті. Воно давало і їжу для мешканців, і місця працівником і багато чого іншого. Найбільш перспективним і поширеним в Австралії, є розведення овець і кроликів. До Австралії кролики приїхали з першими її відвідувачами з Європи, а точніше на кораблі Кука та його команди. З тих пір вони значно розселилися по всій придатною для життя території, і в деяких місцях навіть завдають значної шкоди поїданням свіжих посівів. Вівчарство так само почалося розвиватися з самої зорі відкриття материка. Овечий хутро - дуже теплий і пухнастий, служив для наповнення перин, для пошиття одягу, його і зараз використовують в повній мірі. Єдиним ворогом овечої вовни, є австралійська міль. Вівчарство дає так само багато м'яса, яке рясніє в австралійських маркетах. Велике значення в сільському господарстві, як і колись, в Австралії має вирощування зернових культур і вирощування цукрового очерету. Так само величезне значення має вивіз і продаж фруктів і горіхів, яких дуже багато в сонячній Австралії.Все більше і більше на території створюється різних ферм. Наприклад останнім часом набуло розвитку розведення страусів. Яйця страусів мають великі розміри, часом вага до півтора кілограмів, і вміст кілька рідині, ніж вміст курячого яйця. Це все робить яйце страуса ідеальним для омлету, і користується великим попитом.
  В Австралії, проблема тварин-переселенців існує досить давно, з самого відкриття континенту. Кролики - це головні винуватці цієї проблеми. З моменту їх поселення на цій території, їх число стало нестримною і неминуче зростати, що привело до загибелі великих територій насаджень. У деяких штатах навіть прийнято винищувати цих пухнастих шкідників.
  Не дивлячись на свій економічний стрибок, головною галуззю Австралії є як і раніше сільське господарство.
  Висновок: Сільське господарство в Австралії - є одним з основних родів занять для місцевого населення.

Зовнішня політика


  Австралія веде активну зовнішню політику з іншими країнами. В основному це прилеглі країни.Австралія у своїх політичних інтересах тісно пов'язана з Америкою. Про що говорить їх тісне співробітництво між собою в плані економіки і політики. Австралія є членом ООН. Австралія, спілкування підтримує з багатьма країнами включаючи і Росію.
  Дипломатичні відносини між Росією та Австралією були офіційно укладені і оформлені в 1942 році.
  У минулому всі зовнішньополітичні маневри Австралія виконувала, тільки за згодою, або з прямого наказу Великобританії. Так, у часи першої світової війни Австралія воювала на боці Великобританії в 1914-1918 роках.
  Пізніше, Австралія переїзд з інших країн людей з "кольорової" шкірою заборонила з ряду причин: збереження робочої цілісності населення, перешкоду проникнення інших поглядів у свідомості людей.Австралія покупку нерухомості також посилила для таких верств населення.
  Пізніше Австралія, разом з низкою інших країн, отримала право на проведення зовнішньої політики самостійно. Але все одно стара звичка питати поради у Великобританії залишилася.
  Австралійське морське сполучення дало можливість цій країні спілкуватися з іншими далекими країнами, виробляти торгівлю, обмінюватися досвідом.
  Австралія брала участь у другій світовій війні, як і колись на боці Великобританії та Сполучених Штатів Америки. У ході цієї війни під володіння Австралії відійшли деякі острови, колишнім господарем яких була Японія. У 1954 році дипломатичні відносини з СРСР були перервані. Австралія, Москва - дві дружні державні одиниці.
  Австралія брала участь в багатьох війнах, у тому числі у кровопролитних війнах у В'єтнамі, Кореї, Малайзії, Перській затоці. Австралія добровільно відмовилася від хімічного, бактеріологічного та ядерної зброї, будучи без'ядерною зоною.
  Австралія пройшла довгий шлях по шляху до самостійності, і багато в чому вдячна країнам сусідам, які допомагали їй у всіх її починаннях.
  Висновок: Австралія веде активну зовнішню політику з іншими країнами.

Література


  1. Скуратович О.Я., Круглик Л.І., Коваленко Р.Р. Загальна географія: Підруч. для 6 кл.
 2. К.: Зодіак -ЕКО, 2005. – 319 с.
 3. Пестушко В.Ю., Сасихов В.О., Уварова Г. Є. Географія материків і океанів: Підруч. для 7 кл. серед. шк. – К: Абрис. – 376 с.
 4. Кобернік С.Г., Скуратович О.Я. Географія материків і океанів: Підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закладів. – К.: Навчальна книга, 2005. – 319 с.
 5. Корнєєв В.П., Герасимчук В.М., Пічугін Б.В. Географія материків і океанів: Підруч. для 7 кл. – К.: Освіта, Шкільна освіта, 2003. – 256 с.
 6. Масляк П.О., Шищенко П.Г. Географія України: підруч. для 8 – 9 кл. серед. шк.
 7. К.: Зодіак- ЕКО, 2004 – 432 с.
 8. Чернов Б.В. Фізична географія України, підр для 8 кл, - К.: Освіта, 2002. – 254 с.
 9. Гілецький Й.Р. Географія України (Ф ізична географія з основами загального землезнавства): Підручн. для 8 класу. – Львів: ВНТЛ-Класика, 2003. –
 10. Дітчук І.Л., Заставецька О.В., Ткач Д.В. Географія України: навч. посібник. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2006. – 168 с.

Категория: ГЕОГРАФИЯ | Добавил: qreter
Просмотров: 1086 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
ПОИСК ПО САЙТУ

ВНИМАНИЕ!!!

НАСТОЯТЕЛЬНО рекомендуем Вам воспользоваться функцией "ПОИСК ПО САЙТУ", для отображения и поиска необходимого и интересующего Вас материала


НОВОСТИ САЙТА!!!Copyright MyCorp © 2024

Рейтинг@Mail.ru www.ALL-TOP.ru
Besucherzahler femmes russes a marier
счетчик посещений