Вступ 1. Економічна інтерпретація та законодавча база державних закупівель 2. Державний нагляд, контроль та координація у сфері закупівель 2.1 Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань координації закупівель товарів, робіт і послуг 2.2 Інші органи, що здійснюють державний нагляд та контроль у сфері закупівель 3. Типові порушення у сфері державних закупівель та методика їх виявлення Висновок Список використаних джерел
ВВЕДЕНИЕ
На сьогоднішній день дана тема індивідуальної роботи є досить актуальною, оскільки на нинішньому етапі розвитку української економіки, враховуючи суспільні, фінансові чинники та передумови необхідності впровадження і застосування дієвих інструментів забезпечення потреб у послугах усіх інституційних одиниць економічної системи, особливо необхідними є діагностика проблем та вдосконалення системи державних закупівель послуг як одного з найпотужніших інструментів державного регулювання економіки, розвитку конкурентного середовища сфери послуг та виконання соціальних завдань. Мета індивідуальної роботи полягає в тому, щоб визначити хто і як здійснює контроль в дотриманні порядку і процедур державних закупівель, а також, які типові порушення здійснюється при державних закупівлях, та які є методи їх виявлення. Реалізація мети зумовила необхідність виконання таких завдань: - визначити що таке державні закупівлі, та хто є учасником процедури закупівлі; - які законні і нормативні акти розроблені для успішного впровадження інструментів, які регулюють сферу державних закупівель; - хто проводить державний нагляд, контроль та координація у сфері закупівель зокрема: • який є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань координації закупівель товарі, робіт і послуг; • які є інші органи, що здійснюють державний нагляд та контроль у сфері закупівель; • що контролює міжвідомча комісія з питань державних закупівель; - визначити які є типові порушення в державних закупівлях, та які є методи виявлення порушень. Об’єктом дослідження є організаційна та економічна складові механізму державних закупівель послуг. Предметом дослідження є теоретичні та прикладні засади реалізації організаційно-економічного механізму державних закупівель. Інформаційною базою дослідження є навчальні підручники, монографічна література, матеріали мережі Інтернет, а також нормативні документи державних органів України.
Список використаної літератури
1. Закон України "Про поставки продукції для державних потреб" від 15.05.2003, ВВР, 2003, N 762-IV; 2. Постанова КМУ "Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти" від 28 березня 2008 р. N 274 Київ; 3. Наказ Міністерства економіки України "Про здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо державних закупівель" від 30.01.2009 N 63; 4. Тендерна палата України. Висновок з питань державних закупівель "Щодо класифікатора порушень законодавства при здійсненні закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти (форма 1-порушення)" від 28.11.2006 № в-47/11/01; 5. В. Т. Александров, О. І. Ворона, П. К. Германчук, О. І. Назарчук, П. Г. Петрашко, С. М. Рубльова, І. Б. Стефаник, Н. І Сушко, О. О. Чечуліна. Планування, облік, звітність, контроль у бюджетних установах, державне замовлення та державні закупівлі. – Київ. НВП "АВТ", 2004. – 593 с. (Інтегрований комплекс).