НАУКА
И
ЖИЗНЬ
Понедельник, 29.04.2024, 22:03



ХРОНОГРАФ                                    
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

ДРУЗЬЯ САЙТА
ЗНЦИКЛОПЕДИЯ ЗНАНИЙ

счетчик посещений


Страхування фінансових ризиків підприємства "ПАТ Хлібзавод Салтівський"

[ЧИТАТЬ ПОЛНОСТЬЮ (206.8 Kb)]

08.01.2019, 08:44
В умовах реформування української економіки та оновлення організаційних структур відповідно до сучасних світових тенденцій розвитку економіки значної уваги потребує розв'язання проблеми мінімізації фінансових ризиків на підприємствах. Значні трансформаційні зміни, що відбуваються останніми роками в умовах ринкових відносин в Україні, надають надзвичайної актуальності питанням нейтралізації та мінімізації фінансових ризиків для підвищення ефективності функціонування економічної системи підприємства.

Актуальність даної теми полягає в тому, що на вітчизняному страховому ринку страхування фінансових ризиків підприємства тільки набуває поширення, і тому розвиток цього виду нейтралізації фінансових ризиків потребує вивчення. Впровадження цього механізму та вдосконалення його складових допоможе досягти стабільності та ефективності функціонування підприємства в цілому.

В роботі розглянуто особливості страхування фінансових ризиків. Узагальнено теоретичні основи та запропоновано шляхи нейтралізації фінансових ризиків.

Метою курсової роботи є теоретичне обґрунтування, вивчення методичних підходів і рекомендацій, спрямованих на зниження та передбачення дії ризикових подій у фінансовій сфері діяльності підприємств.

Відповідно до поставленої мети поставлено такі задачі:

- розкрити сутність та економічний зміст ризиків фінансової сфери діяльності підприємств;

- вивчити сутність та види страхування фінансових ризиків;

- показати порядок та умови страхування;

- проаналізувати показники діяльності вибраного підприємства;

- визначити види фінансових ризиків на підприємстві та пошук шляхів їх подолання.

- визначити проблеми та шляхи розвитку страхування фінансових ризиків.

Об'єктом дослідження курсової роботи є процес страхування фінансових ризиків на підприємствах.

Предметом дослідження є страхові методи нейтралізації ризикових подій у фінансовій сфері діяльності підприємства «ПАТ Салтівський хлібзавод».

Ця тема відображена в Законі України «Про страхування», у Законі України «Про оподаткування прибутку підприємств» та в Законі України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди».

Питанням дослідження різних підходів щодо зниження та передбачення ризикових подій в діяльності різних підприємств присвячено ряд робіт зарубіжних і вітчизняних учених-економістів: Г. Александера, Ф. Беа, О.В. Васюренка, В.В. Вітлінського, Д. Галаі, М. Гроуха, Ш. Де Ковни, С.М. Козьменко, А.А. Лобанова, Б.М. Мізюка, Л.О. Примостки, Л.Ф. Романенко, К.К. Сіо, К. Таккі, А.В. Чугунова, У. Шарпа та ін.

Можна зробити висновок, що питання формування концептуальних і методичних підходів щодо вирішення задачі зниження та нейтралізації впливів ризикових подій у фінансовій сфері діяльності підприємств недостатньо розроблені як у науковому, так і в організаційно-практичному аспектах.

РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФІНАНСОВИХ РИЗИКІВ ПІДПРИЄМСТВА ТА ЇХ СТРАХУВАННЯ

1.1 Теоретико-суттєва характеристика страхування фінансових ризиків


Фінансова діяльність підприємства в усіх її формах пов'язана з великою кількістю ризиків, ступінь впливу яких на результати цієї діяльності суттєво зростає з переходом до ринкової економіки. Ризики, що супроводжують цю діяльність, виділяються в особливу групу фінансових ризиків, що відіграють найбільш значиму роль у загальному "портфелі ризиків" підприємства.

Фінансовий ризик є однією із найбільш складних категорій, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, якій властиві такі характеристики: економічна природа, об'єктивність прояву, імовірність реалізації, невизначеність наслідків, очікувана несприятливість наслідків, варіабельність рівня ризику, суб'єктивність оцінки.

Розглянуті характеристики категорії фінансового ризику дозволяють таким чином сформулювати його поняття:

Фінансовий ризик - імовірність виникнення несприятливих фінансових наслідків у формі втрати доходу або капіталу в ситуації невизначеності умов здійснення його фінансової діяльності [14].

Фінансових ризиків є дуже багато і з метою здійснення ефективного управління ними класифікуються за видами:

- Ризик зниження фінансової стійкості підприємства;

- Ризик неплатоспроможності підприємства;

- Інвестиційний ризик;

- Інфляційний ризик;

- Відсотковий ризик;

- Валютний ризик;

- Депозитний ризик;

- Кредитний ризик;

- Податковий ризик;

- Структурний ризик;

Крім перелічених існують також:

Криміногенний ризик. У сфері фінансової діяльності підприємств він проявляється у формі оголошення його партнерами фіктивного банкрутства; підробки документів, що забезпечують незаконне присвоєння сторонніми особами грошових та інших активів; крадіжки окремих видів активів власним персоналом та ін.

Інші види ризиків. Група інших фінансових ризиків досить широка, але за імовірністю виникнення або рівнем фінансових втрат вона не дуже значима для підприємств, як попередні. До них відносяться "форс-мажорні ризики", які можуть привести не тільки до втрати передбачуваного доходу, але і частини активів підприємства (основних засобів, запасів ТМЦ); ризик несвоєчасного здійснення розрахунково-касових операцій (пов'язаний з невдалим вибором обслуговуючого комерційного банку); ризик емісійний та ін. [17].

Основними прийомами управління ризиком є: уникнення, попередження, прийняття та зниження ступеня ризику.

Важливим етапом процесу управління ризиками, за реалізацію якого відповідає блок ринкової інформації, є визначення джерел виникнення й характеристик цих ризиків. Основними функціями цього блоку є збір, обробка й аналіз інформації про зовнішнє середовище, про внутрішні показники фінансової, виробничої, комерційної діяльності фірми в минулому й поточному періодах, прогноз щодо майбутнього поводження виходячи з конкретних цілей досліджуваного підприємства.

У результаті ґрунтовного якісного й кількісного аналізу, обирають один із способів або позицію способів управління ризиком:

1. Уникнення ризику означає просте ухилення від певного заходу, обтяженого надмірним ризиком. Однак уникнення ризику для менеджера нерідко означає відмову від прибутку, а це пов'язано з ризиком невикористаних можливостей.

2. Попередження ризику - це досить ефективний засіб, який, на жаль, лише в окремих випадках дає змогу зменшити ризик.

3. Прийняття ризику - менеджер має бути впевнений, що є можливості покриття імовірних збитків або що вони йому не загрожують.

4. Зниження ступеня ризику - за умови високого рівня ризику приймають рішення щодо його оптимізації з використанням формалізованих, слабоформалізованих або неформалізованих методів [13].

Для ефективного функціонування як фінансово-кредитних установ, так і всіх суб'єктів господарювання важливим завданням є попередження, подолання виникаючих ризикових ситуацій, а також відшкодування нанесених збитків.

Основними способами зниження фінансових ризиків є страхування, хеджування, резервування, диверсифікація, мінімізація, або відмова від здійснення фінансової операції. Перераховані способи відрізняються за своєю економічною сутністю, яка полягає у передачі фінансового ризику третій особі, або управління ним при власному утриманні, а також за об'єктом управління, в якості якого може бути ймовірність настання ризику або збиток внаслідок проявлення ризику. Тому розрізняють фінансові ризики за способами управління, спрямованими на зниження ризику.
Категория: БАНКОВСКОЕ, БИРЖЕВОЕ ДЕЛО И СТРАХОВАНИЕ | Добавил: qreter
Просмотров: 265 | Загрузок: 4 | Рейтинг: 0.0/0
ПОИСК ПО САЙТУ

ВНИМАНИЕ!!!

НАСТОЯТЕЛЬНО рекомендуем Вам воспользоваться функцией "ПОИСК ПО САЙТУ", для отображения и поиска необходимого и интересующего Вас материала


НОВОСТИ САЙТА!!!



Copyright MyCorp © 2024

Рейтинг@Mail.ru www.ALL-TOP.ru
Besucherzahler femmes russes a marier
счетчик посещений