НАУКА
И
ЖИЗНЬ
Пятница, 17.05.2024, 00:07



ХРОНОГРАФ                                    
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

ДРУЗЬЯ САЙТА
ЗНЦИКЛОПЕДИЯ ЗНАНИЙ

счетчик посещений


Здійснення переказів фізичних осіб за міжнародною платіжною системою Western Union Financial Services

[ЧИТАТЬ ПОЛНОСТЬЮ (46.5 Kb)]

07.01.2019, 20:12
Розвиток банківської системи України іде плавно, але упевнено вже багато років. Відкриваються нові комерційні банки, а активи вже існуючих поповнюються іноземним капіталом.

Однією з найпоширеніших видів послуг, які надають банки, є переказ коштів по Україні та за кордон. Перекази здійснюються за допомогою платіжних систем, діяльність яких регламентується Законодавством України. Проведення переказу грошей є однією з головних функцій, що має виконувати платіжна система. Важливим складовим чинником успішного функціонування платіжної системи є нормативно-правова база, орієнтована на створення сприятливих умов для її ефективної діяльності, забезпечення своєчасного завершення розрахунків між суб'єктами господарювання.

Одна з найвідоміших систем грошових переказів - це WESTERN UNION. Компанія Вестерн Юніон (повна назва Western Union Financial Services) - визнаний світовий лідер у сфері термінових грошових переказів. У створеній нею системі діє більше 285 000 пунктів у 200 країнах і територіях, здійснюючи найшвидші перекази грошей.

Актуальність теми диплому «Здійснення переказів фізичних осіб за міжнародною платіжною системою Western Union Financial Services» полягає в тому,що переказ коштів є невід'ємною частиною банківської діяльності.

Метою дипломної роботи є проаналізувати діяльність платіжних систем взагалі, та діяльність платіжної системи Western Union в Україні.

З цього можемо визначити задачі які були поставлені:

1) Розглянути законодавство про платіжні системи та переказ коштів;

2) Визначити суб'єктів та контролюючі органи переказів коштів;

3) Розглянути правила проведення переказу;

4) Дослідити правила здійснення грошових переказів Western Union;

5) Охарактеризувати тарифи на переказ коштів за системою Western Union.

6) Розглянути законодавство про охорону праці та безпеку банків.

Об'єктом дослідження є діяльність платіжних систем.

Предмет дослідження - це діяльність, та здійснення переказів за допомогою Western Union установами банків.

РОЗДІЛ І ПОРЯДОК ФУНКЦІОНУВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ПЛАТІЖНИХ СИСТЕМ В УКРАЇНІ

1.1 Законодавство про платіжні системи та переказ коштів


Загальні засади функціонування платіжних систем в Україні, відносини у сфері переказу коштів регулюються Конституцією України, законами України "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність", "Про поштовий зв'язок", цим Законом, іншими актами законодавства України та нормативно-правовими актами Національного банку України, а також Уніфікованими правилами та звичаями для документарних акредитивів Міжнародної торгової палати, Уніфікованими правилами з інкасо Міжнародної торгової палати, Уніфікованими правилами по договірних гарантіях Міжнародної торгової палати та іншими міжнародно-правовими актами з питань переказу коштів.

Платіжна система (ПС) - платіжна організація, члени платіжної системи та сукупність відносин, що виникають між ними при проведенні переказу грошей. Проведення переказу грошей є обов'язковою функцією, що має виконувати платіжна система. Внутрішньодержавна платіжна система -- платіжна система, в якій платіжна організація є резидентом та яка здійснює свою діяльність і забезпечує проведення переказу коштів виключно в межах України. Міжнародна платіжна система -- платіжна система, в якій платіжна організація може бути як резидентом, так і нерезидентом і яка здійснює свою діяльність на території двох і більше країн та забезпечує проведення переказу коштів у межах цієї платіжної системи, у тому числі з однієї країни в іншу.

Правила платіжної системи ( крім внутрішньобанківських платіжних систем) мають встановлювати організаційну структуру платіжної системи , умови членства, порядок вступу та виходу із системи, принцип виконання і відгук документів на переказ, порядок вирішення спорів, управління ризиками в системі, системі страхування, систему захисту інформації, та інші положення, визначені платіжною організацією.

Правила відповідної платіжної системи , а також договори, укладені між учасниками цієї платіжної системи (крім внутрішньобанківських платіжних систем), повинні передбачати порядок врегулювання неплатоспроможності та інших випадків нездатності виконання членами платіжної системи своїх зобов'язань. Банк визначає умови та порядок функціонування власної внутрішньобанківської платіжної системи з урахуванням вимог закону та нормативно-правових актів Національного банку України (НБУ). Правила внутрішньодержавної платіжної системи та міжнародної платіжної системи , платіжною організацією якої є резидент , мають бути узгоджені платіжною організацією цієї платіжної системи з Національним банком України . При здійсненні переказу платіжні системи мають право здійснювати взаємозалік на основі клірингу або виконувати кожний документ на переказ окремо .

Для формування та обробки документів за операціями із застосуванням спеціальних платіжних засобів, документів на переказ , документів на відкликання платіжні системи, а також банки повинні використовувати системи захисту інформації та мають право використовувати спеціальні платіжні засоби, ідентифікатори держателя спеціального платіжного засобу, програмно-технічні засоби та телекомунікаційні канали зв'язку.

Порядок використання платіжними системами, а також окремими банками платіжних інструментів, програмно - технічних засобів, систем захисту інформації та телекомунікаційних каналів зв'язку визначається правилами цих систем та відповідними договорами, з урахуванням вимог закону та нормативно-правових актів НБУ. Відповідно до статті 12 Закону України “Про платіжні системи та переказ грошей в Україні” банки, а також небанківські фінансові установи, які мають ліцензію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на здійснення переказу коштів, мають право укладати договори з платіжними організаціями міжнародних платіжних систем про членство або про участь у цих системах. Банки, а також небанківські фінансові установи, які мають ліцензію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на здійснення переказу коштів, зобов'язані зареєструвати укладені договори в порядку, встановленому Національним банком України. Умови договорів між банками, небанківськими фінансовими установами та платіжними організаціями міжнародних платіжних систем про членство або участь щодо обмеження прав банків, небанківських фінансових установ та їх представників бути членами або брати участь у інших міжнародних платіжних системах та заснованих за їх участю організаціях, є недійсними.
Категория: БАНКОВСКОЕ, БИРЖЕВОЕ ДЕЛО И СТРАХОВАНИЕ | Добавил: qreter
Просмотров: 220 | Загрузок: 3 | Рейтинг: 0.0/0
ПОИСК ПО САЙТУ

ВНИМАНИЕ!!!

НАСТОЯТЕЛЬНО рекомендуем Вам воспользоваться функцией "ПОИСК ПО САЙТУ", для отображения и поиска необходимого и интересующего Вас материала


НОВОСТИ САЙТА!!!



Copyright MyCorp © 2024

Рейтинг@Mail.ru www.ALL-TOP.ru
Besucherzahler femmes russes a marier
счетчик посещений